Zdravý spánek z pohledu stínění

Zdravý spánek s pohledu stínění


Slyšeli jste už také o důležitosti kvalitního spánku? V posledních letech se o něm mluví čím dál častěji a je to dobře. Kvalita spánku má vliv na naši náladu, fyzickou sílu i na kognitivní výkony během dne. Byla by tedy škoda si spánek dobrovolně odpírat...


Pojďme se ale podívat na konkrétní tipy z pohledu stínění, které by Vám s kvalitou Vašeho spánku mohly pomoci. Abyste se dobře vyspali, budete potřebovat ve svém spacím prostoru tmu, protože tma stimuluje produkci spánkových hormonů, které regulují spánkové cykly. Přítomnost světla jejich tvorbu potlačuje a narušuje tak spánkový rytmus. Optimalizace prostředí pro spánek tedy zahrnuje minimalizaci světelných podnětů. A právě s tou Vám dokážeme pomoci.


Tipy pro maximalizaci tmy: 

 1. Zatemňující stínicí technika:

  Do ložnic a dětských pokojíčků vybírejte zatemňující typy stínění. Do této skupiny patří exteriérové i interiérové zatemňující rolety, blackoutové závěsy a římské rolety, zatemňující plissé a duette.
 2. Kombinace více typů stínění:

  Pokud usilujete o tmu tmoucí, vyplatí se kombinovat více typů stínění. Je to proto, že výše zmíněná stínicí technika sice nepropustí ani kapku světla skrze svůj materiál, ale trocha světla může nadále pronikat, například po obvodu okna z důvodu odsazení závěsu nebo skrze perforaci u plissé a pod.
 3. Tipy pro zatemňující závěsy:

  U závěsů minimalizujte průsvit tím, že si je necháte ušít až k zemi nebo dokonce tzv. válecí. Závěsy můžete pověsit na kolejnici, kterou na koncích zahneme tak, aby končila až těsně u stěny. Čím těsněji budou závěsy přiléhat k oknu, tím lépe se zakryjí světelné mezery. Pokud preferujete rovné kolejnice/garnýže, zvolte větší přesah přes rám okna.
 4. Plissé a duette:

  U plissé zvažte robustnější verzi duette, která se skládá ze dvou vrstev a elegantně skrývá perforaci. Další možností je kombinace plissé a závěsů, kde každý odvede svůj díl práce a dohromady vytvoří pěknou tmu.


Závěr:
Nebuďte lhostejní kvalitě svého spánku. Kromě správného stínění je také důležité omezit před spaním používání elektronických zařízení, protože modré světlo z displejů může zkazit všechnu Vaši snahu o vyživující spánek. Díky kombinaci správných návyků a optimálního prostředí můžete dosáhnout hlubokého a obnovujícího spánku, který prospěje Vašemu celkovému zdraví a pohodě.


Přejeme Vám ničím nerušený spánek,
Váš LF design

Fotografie

Zpět