Somfy, chytrá domácnost

Ovládejte celý svůj rodinný dům pomocí chytrého telefonu. Představujeme automatizaci domácnosti v podání naší partnerské společnosti Somfy.

 

automatizace domácnosti Somfy

Jak automatizace domácnosti funguje?

Všechna kompatibilní zařízení jako markýzy, pergoly, screeny, žaluzie, rolety, závěsy, záclony a římské rolety  ale i garážová vrata, vjezdové brány, osvětlení a produkty zabezpečení i vytápění domácnosti jsou napojena na komplexní systém automatizace domácnosti TaHoma® switch. Na pohony, ovladače i čidla navíc dostanete záruku 5 let.

Automatizovaná domácnost se stará o vaše pohodlí, bezpečí a přináší významné úspory na energiích. Nemusíte tak vstávat, abyste vytáhli žaluzie, otevřeli přátelům vjezdovou bránu nebo zhasli před spaním světlo. Můžete i nechat samostatně pracovat předem navolené scénáře, které budou myslet za vás. Například v silném větru se automaticky stáhne vaše kazetová markýza, aby se nepoškodila. Co více si od moderního bydlení přát?

Příklad scénářů

TaHoma od Somfy scénář 1

Odcházíte z domu? Přímo na zařízení TaHoma® switch jednoduše stisknete jedno ze dvou tlačítek, na kterých máte nastaven scénář pro opuštění domova. Hned se pozhasínají všechna světla opatřená chytrými žárovkami, rolety, žaluzie a další stínění se uvede do požadované pozice, otevřou se garážová vrata a vjezdová brána a zapnou se kamery a alarmy. Topení se ztlumí. Za vámi se zamkne chytrý zámek Somfy Door Keeper a bezpečně se uzavře také brána a vrata.

‌Na jeden stisk tlačítka vás může dům přivítat i při vašem příchodu. Světla se na váš pokyn rozsvítí, žaluzie se otevřou. 

Příjemnější probouzení? Stačí si nastavit na jednom z tlačítek scénář Dobré ráno. Rolety se otevřou, rozsvítí se vámi zvolená světla. Scénář Dobrou noc se naopak postará například o veškerá dosud rozsvícená světla a automaticky stáhne rolety dolů pro váš nerušený spánek.

Filmový večer? Žádný problém. Světla se stlumí na požadovanou intenzitu. Zatáhnou se závěsy. Reproduktory se zapnou...

Doplňte svá stínění o chytrá čidla

Automatizaci vašeho exteriérového a interiérového stínění pomáhají také chytrá čidla. Větrné čidlo ochrání vaši markýzu před nápory větru, sluneční zase zabrání přehřívání interiéru.


větrné čidlo SomfyVětrná čidla

Větrná čidla napojená na pohony markýz či venkovních žaluzií jsou schopna včas vydat pokyn k jejich stažení, pokud hrozí poškození silným větrem. Připojena jsou buď bezdrátově na baterii, nebo kabelem do sítě. Podle typu čidla lze nastavit limitní sílu větru pro jedno či více zařízení, nebo různé hodnoty limitů pro žaluzie, markýzu, screeny apod. Často se kombinují s dešťovým čidlem.


sluneční čidlo SomfySluneční čidla

Sluneční čidla napojená na pohony stínicí techniky upravují intenzitu slunečního svitu, který proudí do interiéru. Starají se tak o vaši pohodu; upravují teplotu v domácnosti, šetří energii a také chrání nábytek či květiny před přílišným působením slunečních paprsků.

V nabídce jsou samozřejmě i přístroje kombinující větrná a sluneční čidla v jediném zařízení.

‌Na webu Somfy se můžete seznámit s dalšími odpověďmi na nejčastější dotazy na téma automatizace domácnosti.


O systému TaHoma® switch

TaHoma® switch je komplexní systém automatizace domácnosti, který se stará nejen o vaše pohodlí díky vlastní aplikaci pro chytré telefony, ale i o bezpečí vašeho domu a vaší rodiny. Můžete se spolehnout i na zpětnou vazbu, kdy vám systém dá vědět, že byla roleta v pořádku stažena a alarm aktivován. Systém je kompatibilní se stovkami produktů vaší domácnosti.

Varianty ovládání

Přímo na zařízení najdete dvě tlačítka, na která si nastavíte přes mobilní aplikaci TaHoma své dva nejoblíbenější scénáře. Ty pak hravě kdykoliv vyvoláte jediným kliknutím.

ovládání domácnosti chytrým telefonem

Další ovládání jednotlivých prvků domácnosti budete mít pod palcem kdykoliv a odkudkoliv přímo ve svém mobilním telefonu. Vše můžete ovládat také hlasovými asistenty nebo dálkovými či nástěnnými ovladači.

Navíc si kromě scénářů, které budete ovládat pomocí tlačítek na zařízení nebo z mobilního telefonu, můžete vytvořit i scénáře časové. Těmi zautomatizujete úkony, které chcete pravidelně opakovat. Tak se například pravidelně v 7 ráno vytáhnou rolety či rozhrnou závěsy. Nebo se zvýší intenzita topení před vaším příjezdem z práce a příchodem dětí ze školy. Máte na vybranou nesčetně kombinací.