Stínicí plachta Ingenua

Stínicí plachty INGENUA, to je jednoduché a funkční zastínění teras či venkovního posezení. Naše firma z Náchoda vám na ně poskytne záruku až 36 měsíců.

Výhodou systému je velká variabilita a možnost změny naklopení textilní plachty dle aktuální polohy slunce. K tomu slouží ukotvení plachet do fasádních kotev a sloupků s posuvným mechanizmem. Stínění je tak efektivnější než u pevně ukotvených markýz či klasických slunečníků.

Stínicí plachtu proti slunci není nutné sklízet ani při deštivém počasí. Stačí naklopit jeden cíp k zemi a voda bude samospádem odtékat.

Velikost a tvar plachty INGENUA je nejlepší vybrat dle vašich potřeb a možností vašeho prostoru. Před samotnou realizací vám ukážeme vzorek plachty a posoudíme vhodnost systému. Odborná konzultace v místě realizace je pro nás samozřejmostí. Naše realizace naleznete v Královéhradeckém a Pardubickém kraji, ale i jinde po České republice.

Napsat si o cenu

Možnosti provedení

Tvar plachty je možné dodat ve čtvercové, obdélníkové, trojúhelníkové, případně i jiné verzi. Oblíbené jsou také kombinace několika tvarů i barev. Látky určené pro tento systém jsou roztříděné dle gramáže a škály barevného provedení:

Kolekce PREMIUM
7 barevných variant, látka 190 g/m2

Kolekce LIMITED EDITION
7 barevných variant, látka 270 g/m2


Jak probíhá realizace

1) Vypracujeme vám předběžnou cenovou nabídku. kterou následně upřesníme, jakmile zaměříme místo realizace. Dohodneme se na typu/barvě plachet, jejich počtu a systému ukotvení.

2) Začneme vykopáním děr. Po dohodě s klientem jsme schopni zajistit i odvoz přebytečné zeminy. Zabetonujeme patky pro sloupky, které zaručují stabilitu celého systému.

3) V instalaci je možné pokračovat až cca za týden po zatvrdnutí betonu. Tehdy připevníme kotvy, uchytíme sloupky a vypneme samotnou stínicí plachtu.

4) Na závěr vás proškolíme o způsobu užívání a manipulace.

Zjistit nezávazně cenu

Údržba

Pevně v zemi je zabetonovaný pouze trn, na který jsou sloupky nasazeny. Celý systém je tedy možné na konci sezóny demontovat a na zimu uschovat. Pro tento systém se používají látky se speciální povrchovou úpravou a jsou téměř bezúdržbové. V případě znečištění je možné látku velmi jednoduše ze systému sundat a vyprat, případně zanést do čistírny.

Záruka

Na stínicí plachty INGENUA poskytujeme záruku až 36 měsíců od dokončení zakázky.

Příklady provedení

Nejčastější dotazy našich zákazníků

1) Je plachtu INGENUA možné použít jako ochranu před deštěm?
Primárně se jedná o stínicí systém. Podobně jako markýza, slunečník apod. Částečně tedy vodu zadrží, nicméně systém není vhodný jako ochrana proti dešti.

2) Jaká je odolnost systému proti větru?
Plachty INGENUA je možné používat v podmínkách, kdy rychlost větru nepřesahuje 70 km/h. Při silném větru doporučujeme plachtu, obdobně jako markýzu nebo slunečník, stáhnout.

3) Je možné plachty INGENUA ovládat i motoricky?
Plachty INGENUA se jednoduše upravují manuálně. Jedná se o přesnější a nijak náročnou manipulaci.

Všechny výrobky dodáváme přesně na míru dle vašich požadavků a představ. V případě dotazů nás, prosím, kontaktujte nebo navštivte naše studia v Náchodě a Hradci Králové.