"Síťové materiály: Unikátní volba pro šití designových záclon"

Dnes bychom vám rádi představili několik nevšedních materiálů, které lze skvěle využít k ušití designových záclon. Každý z těchto materiálů je jedinečný, ale mají jedno společné - patří do skupiny sítě. Téměř každá záclonovina je technicky vzato sítí a je nejasné, kde přesně je hranice mezi tím, co sítí je a co už není. Nicméně dnes se budeme zabývat sítěmi, které se vyznačují hrubostí, kterou poznáte na první pohled.

U nás v LF designu nejčastěji šijeme záclony z "leské sítě". Je výraznější než klasické záclony, ale stále se skvěle hodí k závěsům, protože je dostatečně nenápadná. Stejně jako všechny následující sítě, i tato je dostupná v různých barevných provedeních, takže nemusíte mít obavy, že by byla pouze v bílé.

page-1.png

Mladší sestrou "lesklé sítě" je "hrubá lesklá síť". Zrodila se v teprve nedávno, takže ji lze právoplatně považovat za novinku. Je o něco hrubší a výraznější, což byste mohli ocenit, pokud si přejete mít v místnosti pouze záclony. Tato síť je totiž sama o sobě krásným designovým materiálem a záclony z ní budou samy o sobě dostatečným prvkem v interiéru.

page-2.png

V kontrastu s lesklými sítěmi máme samozřejmě i sítě matné a to v různých stylech a podobách. Máme například matnou síť, která je velice elegantní a jemná

page-3.png

, ale i matnou síť v přírodním stylu.

page-4.png

Možná se to nezdá, ale pořád se držíme zkrátka, protože nyní přijdou na řadu opravdu hrubé sítě. Tady se už pomalu dostáváme na hranici toho, co je ještě záclona a co už závěs...

page-8.png

‌Takto hrubé sítě už jsou bezpochyby silný designový prvek. Hodí se do interiérů s přírodní tématikou, ale skvěle zapadnou i do stylu industriálního, kde se často využívá hrubost až surovost. Některé naše sítě v sobě mají metalický odlesk, což by mohlo industriální atmosféru ještě podpořit.

page-7.png

Dokážeme si však hrubé sítě představit i do prostorů inspirovaných mořem, jako například různé wellness zóny, masážní salóny a podobně. Jen si představte, jak skvěle by se hodily k povlečení z letošní letní kolekce!

sítě (1).png

Výběr materiálů pro designové záclony se neustále rozšiřuje o nové a originální možnosti. Sítě se staly populární volbou díky svému jedinečnému vzhledu a možnosti přinést do interiéru zajímavý designový prvek. Od lesklých sítí, které dodají subtilní eleganci, až po hrubé sítě s prvkem surovosti, každý materiál přináší svůj osobitý šarm.

Díky různým barevným provedením se můžete odvážit experimentovat a přizpůsobit vzhled záclon přesně podle svého vkusu a stylu. Ať už si vyberete lesklou síť pro decentní a nenápadný vzhled nebo hrubou síť pro výrazný designový efekt, jistě získáte unikátní a působivý prvek do svého interiéru. Ušití záclon z těchto nevšedních materiálů přinese do vašeho prostoru jedinečný a stylový dojem, který okouzlí každou návštěvu. Buďte odvážní a využijte síťové materiály, které se stanou skvělým doplňkem vašeho interiéru.

sítě (2).png

Fotografie

Zpět